Nowe Czytanie

14 września 2012 w 16:17

Odkrywamy czytanie na nowo. Startuje noweczytanie.pl

Jest zadziwiająco wiele rzeczy, które robimy zupełnie inaczej niż kiedykolwiek wcześniej. Jedną z takich właśnie rzeczy jest czytanie. Rewolucja już się zaczęła.

Dziś Nowe Czytanie chce być częścią tej rewolucji. Oknem do świata e-czytelnictwa. Przed trzema laty gdy zakładałem bloga o eksiążkach, publikacje elektroniczne kojarzyły nam się z plikami PDF czytanymi na ekranach naszych monitorów. Dziś żyjemy już w zupełnie innym świecie. Świecie tabletów, smartfonów i e-czytników, iPada i Kindle, .epub i .mobi. Jesteśmy świadkami rewolucji, która zmienia zupełnie to, jak do tej pory pojmowaliśmy czytanie.

Ci z Was, którzy są czytelnikami eksiazki.az.pl w części wiedzą czego można się tu spodziewać. Chciałbym jednak, żeby był to blog/magazyn nieco inny. Żeby była to bardziej platforma wymiany informacji, bardziej miejsce gdzie publikowaliby różni autorzy niż osobisty blog. Wierzę także, że Nowe Czytanie stanie się ważnym źródłem informacji dla osób zainteresowanych e-czytelnictwem w Polsce.

O tym tu przeczytasz:

 • Informacje ze świata e-czytników i e-papieru;
 • każdy najmniejszy krok Amazona i najmniejsza aktualizacja dotycząca Kindle;
 • sytuacja na polskim rynku ebooków – co się sprzedaje, jakie są ceny, co warto kupować;
 • nowości i promocje w polskich e-księgarniach;
 • wywiady, felietony i opinie w temacie e-publishingu;
 • informacje i porady dla autorów i wydawców e-książek.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś pisać na Nowym Czytaniu, masz jakieś sugestie lub pomysły, lub po prostu chcesz pogadać o e-książkach, to daj znać za pomocą formularza kontaktowego. Na pewno się odezwę.

 

Nie przegap żadnego wpisu

1 komentarz

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *